Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,184 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Alvarez: “Shiriti i kapitenit, cfare emocioni. Jemi te kenaqur…”

Alvarez: “Shiriti i kapitenit, cfare emocioni. Jemi te kenaqur…”
Xhorxh Gellci

Eshte rradha e Ricky Alvarez te komentoje ne Inter Channel miqesoren e kesaj mbasditeje kunder Hamburgut. Argjentinasi, pas daljes te Esteban Cambiasso ka mbajtur per here te pare shiritin e kapitenit te Interit. “Kur ka dale Cucchu, trajneri me ka thene te marr shiritin, por nuk jam une kapiteni. Kapiteni eshte Zanetti dhe zv.kapiten eshte Cambiasso. Do te jete me shume siguri nje ndeshje e paharrueshme sepse shiriti i kapitenit te Interit, sidomos per ne argjentinasit, eshte shume i rendesishem” – thote.

Ka qene nje ndeshje e mire, ne miqesoren e pare kemi luajtur kunder nje skuadre me perpara ne pregatitje. Kemi filluar te bejme gjerat qe do tekniku, por kemi akoma shume per tu permiresuar. Kam patur nje rast te mire per te shenuar? Ne pjesen e dyte kemi patur disa raste te rendesishme dhe jemi afruar shume here golit. Ka qene nje prove e mire dhe jemi te kenaqur.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.