Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

967 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Alvarez tashme largohet nga Interi: firmosja e kontrates akoma larg. Cholo-Klop ne pressing!

Alvarez tashme largohet nga Interi: firmosja e kontrates akoma larg. Cholo-Klop ne pressing!
Ardis
  • On 29/04/2014, 12:45

Dukej gjithcka e bere, ne fakt nuk eshte keshtu. Kontrata e Ricardo Alvarez skadon me qershor 2016 dhe rinovimi, qe ne momentet e para dukej thjesht nje formalitet, tashme shume e veshtire te realizohet. Distanca midis ofertes dhe kerkeses eshte 700 mije €.

ATLETICO MADRID DHE BORUSSIA DORTMUND – Sipas Gazzetta dello Sport, argjentinasi nuk po nxiton qe te mbylle tratativat, edhe pse per te ka interes konkret nga dy klube europiane te medha, si Atletico Madrid dhe Borussia Dortmund. Simeone dhe Klop e pelqejne dhe ndenja duket se eshte resiproke. Por jo vetem. Ardhja e Hernanes, qendrimi i Guarin dhe shperthimi i Kovacic i kane reduktuar hapesirat per ish lojtarin e Velez qe, ne fakt ne fillim te sezonit ishte titullar i qendrueshem dhe interisti me rendimentin me te larte.

MBLEDHJA DECIZIVE – “Ne kete moment, dhe mbmas nje takimi te pare, lojtari do te kerkonte 2,5 milione € ndersa klubi ishte i gatshem qe te rriste pagesen e tij aktuale prej 1,2 milione € deri me 1,8 milione € plus bonuset. Alvarez shpeshhere e ka shmangur shitjen. Takimi deciziv do te behet rreth ketyre 15 diteve”, konfirmon Gazzetta dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.