Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

861 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ambrosini e pranon hapur: “Nuk mund te luash dot kunder ketij Interi: me duket ndonjehere sikur jane…”

Ambrosini e pranon hapur: “Nuk mund te luash dot kunder ketij Interi: me duket ndonjehere sikur jane…”
Inter Club Staff

Me sa duket, te gjithe njerezit e futbollit ne Itali kane filluar ta pranojne hapur distancen qe Interi ka aktualisht me ekipet e tjera.

I fundit qe ka folur, ka qene edhe ish-kundershtari Massimo Ambrosini qe ka folur per Interin por edhe fitoren e djeshme ndaj Salernitanes.

Keto kane qene fjalet e tij: “Nuk mund te luash dot ndonjehere ndaj ketij Interi. Eshte thjesht nje skuader shume e forte per skuadrat e dobta.”

“Me te vertete perfekte ne cdo faze loje dhe me duket ndonjehere sikur jan aq kompakt sa nuk do te ndalen asnjehere.”

“Pastaj, Brozovic ne kete moment me duket si Pirlo dikur. Per rendesine qe ka ne fushe dhe per menyren qe shoket e kerkojne.”

“Shoket e kerkojne dhe e gjejne. Brozo eshte lojtari qe ka me pak zevendesues ne skuader, por eshte merite e lojtarit.”

“Ndonjehere ne mbeshteteshim te Pirlo sepse ishim te lirshem duke qene se ai lironte levizjet ne fushe me nje pasim te thjeshte,”

“Liverpool? Inter, nese eshte kjo qe po shohim ndeshje pas ndeshje, mund te luaje patjeter shanset e saj edhe me ta.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.