Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,826 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ambrosini e pranon: “Me vjen keq per kete qe po ben Interi. Eshte e pamundur te mendosh se…”

Ambrosini e pranon: “Me vjen keq per kete qe po ben Interi. Eshte e pamundur te mendosh se…”
Inter Club Staff

Ne diten e kalendarit te Serie A, per mikrofonat e DAZN ka folur edhe Massimo Ambrosini, ish-lojtar i Milanit.

Ai nder te tjera eshte ndalur edhe te merkato e Interit ku ka dashur te preke temen e blerjes se Romelu Lukaku nga Interi.

“Inter ne daten 13 gusht do te shkoje ne Lecce. Do te gjeje nje ambient teper te veshtire, nuk eshte e thjeshte te luash atje.”

“Do te luhet shume, ne pergjithesi, eshte nje stadium qe te djersit. Sa here shkon ne Lecce, nuk ke kurre siguri per rezultat.”

“Sidomos kur shkon ne gusht. Mendoj se Juventusi ka humbur shume pike ne javet e para dhe kete vit kete sduhet ta beje.”

“Lukaku? Me vjen keq per kete qe po ben Interi sepse me Lukaku kane bere nje ‘vrasje’ te lehte per mbrojtjet kundershtare.”

“Kjo sepse une mendoj se ai njeri nuk mund te mos jete me dominant ne kampionatin tone. E ka treguar sa dominant mund te jete.”

“Kushtet fizike bejne diferencen. Keto e bejne deciziv ate ne Serie A. Rikthimi do i jape shume stimuj te rinj atij. Juve-Inter ne mars? Mund te jete nje ndeshje decizive. Menduam se edhe vjet do te ishte, por nuk ndodhi keshtu.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.