Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | March 29, 2020

Scroll to top

Top

1,161 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ambrosini: “Ja kush eshte problemi i Barellas. Prandaj ai nuk po shkelqen tek Interi.”

Ambrosini: “Ja kush eshte problemi i Barellas. Prandaj ai nuk po shkelqen tek Interi.”
Inter Club Staff

Massimo Ambrosini, ne emsionin post Inter-Udinese ne Sky Sport ka folur per ndeshjen dhe ka treguar mendimin e tij per fitoren e Interit dhe rolin e Contes.

Keto jane qene fjalet e tij: “Eshte me i veshtire roli i Sarrit qe ka detyren te fitoje.”

“Materiali qe ka ne dispozicion ai eshte me i larte dhe superior se skaudrat e tjera. Conte po kerkon qe te optimizoje zevendesimet ne merkato dhe te prezantoje nje skuader te pabesueshme, te forte dh ete bindur.”

“Por Interi nuk eshte perfekte ne kete moment sepse lojtaret duhet te njohin njeri tjetrin, duhet te njohin ambjentin, por me aq sa shikoj, di te them qe eshte ne rruge te mbare.”

Me pas, ai ka folur edhe per ndeshjen: “Tek rasti i kartonit te kuq qe per mua ka qene i drejte. De Paul ka bere nje budallallik.”

“Ai i gjuan paster Candreves. Interisti e provokon dhe ai reagon keq edhe pse ishte i provokuar. Skena te tilla nuk duhet te ndodhin.”

“Lukaku? Eshte vene ne dispozicion te skuadres, nuk ka bere ndonje gje te jashtezakonshme por nuk ka qene as negativ ne fushe. Ai gjithmone merr pas tij mbrojtesa.”

“Barella me sa po shoh une po vuan shume tek Interi dhe nuk po shkelqen por mendoj se kjo po ndodh per nje arsye specifike: ai eshte shume afer me Brozovic ne rol dhe shpesh here kjo gje e limiton gjate ndeshjes.”

“Duket qarte qe eshte me pak i lire te luaje, ndryshe nga sa ka qene tek Cagliari ku shikohej pastertia e tij ne loje. Sot mu duk pak me i frenuar.”

“Contes me siguri sot nuk i ka pelqyer menyra se si skuadra nuk e mbylli ndeshjen per te mos rrezikuar. Por ka kohe per permiresime.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.