Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

523 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ancelotti nuk ndalet, kthehet perseri tek Interi: “Nuk e keni idene se si skuadra e Interit na ka vene…”

Ancelotti nuk ndalet, kthehet perseri tek Interi: “Nuk e keni idene se si skuadra e Interit na ka vene…”
Inter Club Staff

Carlo Ancelotti ka folur perseri diten e sotme per radio Radio Anch’io Lo Sport dhe eshte ndalur edhe te ndeshja me Interin.

Tekniku ka folur keshtu: “Ne e kemi nisur mire kete sezon. Kemi pasur disa probleme por cdo skuader i ka ne fillim.”

“Interi? Nuk e keni idene, por skuadra e Interit na ka vene shume ne veshtiresi me presionin dhe me saktesine e Brozovic.”

“Zikalterit jane nje skuader e mire, qe kane ndryshuar shume me tranjerin e ri, por mbeten nje skuader solide per tu respektuar.”

“Ata meritonin shume ndaj nesh ne Champions, por ndonjehere duhet edhe pak fat per te fituar ne nje kompeticion si Champions.”

“Interi e vuri ne veshtiresi Realin. Edhe ne duhet te kishim bere me mire. Gjithesesi e shoh Interin ne gare per kampionatin.”

“Juventusi ka disa probleme. Ka humbur siguri ne mundesite e saj dhe tashme e ka te veshtire te gjej identitetin e duhur.”

“Shanset ne Champions? Ashtu si e thashe, Interi do te jete nje kocke e forte ne grup sepse asgje nuk perfundon me nje fitore.”

“Ata kane shume entuziazem edhe pse kane ndryshuar shume nga vjet. Real? Eshte gjithmone kompetitiv, pavarsisht nese jam une tranjer apo jo.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.