Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

407 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Antidoping kerkon De Vrij per shpjegime: javes tjeter hollandezi paraqitet ne zyrat e Nado

Antidoping kerkon De Vrij per shpjegime: javes tjeter hollandezi paraqitet ne zyrat e Nado
Inter Club Staff

Corriere della Sera tregon sot ne faqet e saj se mbrojtesi i Lazios, Stefan De Vrij eshte kerkuar te paraqitet ne zyrat e Antidoping ne Itali.

Futbollisti i Lazios, sipas asaj qe shkruan Corriere della Sera, nuk eshte paraqitur ne apelin e prokuratorit antidoping Laviani.

Si pasoje, studio ligjore qe perfaqeson ate i ka derguar nje email qe i shopjegon avokatit qe nuk mund te vinte dot ne Itali ne momentin qe i eshte kerkuar dhe qe eshte rene dakort per nje shtyrje se dares. Lojtari do te degjohet javes qe vjen.

Frika eshte se De Vrij mund te kete ndonje problem me antidoping, por disa burime prane Lazios thone se mund te kete te beje me disa ceshtje vetem burokratike. 

Gazeta e perditshme italiane vazhdon:

“Lojtari ka vendosur te mos rinovoje me Lazion e Lotitos dhe flitet se do te transferohet me parameter zero tek Interi. Ne realitet, skuadra e Lazios dhe lojtari bashke me perfaqesuesit e tij qe jane studio Morgan, nuk kane treguar arsyet se perse ai eshte kerkuar te paraqitet ne zyrat e antidoping. Kjo ndoshta sepse edhe nga rregullorja nuk lejohet qe te behen te ditura arsyet se perse kerkohet prezenca.”

Corriere tregon gjithashtu se gjithcka mund te kete te beje me nje menyre terapeutike qe lojtari ka perdorur dhe per kete duhet te deshmoje dhe te firmose disa dokumenta. Por gjithcka pritet te qartesohet gjate kesaj jave qe vjen. De Vrij gjithesesi do te jete ne Cagliari ku Lazio do te luaje neser.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.