Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

502 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Antonelli: “Kush ka dyshime mbi Lautaron, nuk e ka pare te luaje”.

Antonelli: “Kush ka dyshime mbi Lautaron, nuk e ka pare te luaje”.
Ardis
  • On 03/11/2018, 14:54

Nje talent qe nuk e shikon shpeshhere. Eshte nje nga ata qe te projektohet ne mendje dhe tele per momentin pa fryme, me bindjen qe ke admiruar nje lojtar te talentuar te pajisur me te gjitha elementet e nje kampioni, i gatshem per te prenotuar nje vend midis kampioneve te ardhshem.

Stefano Antonelli, ka folur ne kete menyre per Lautaro Martinez, nje agjent i FIFA-s dhe ekspert i futbollit argjentinas. “Tifozet zikalter duhet te qendrojne te qete: El Toro do tja dale, dhe do te behet nje nga sulmuesit me te mire ne bote”. Midis prapaskenave, impresioneve, dhe konfirmimeve, ja dhe fjalet e Antonelli-t mbi sulmuesit e Inter-it:

Persa i perket talenteve argjentinas: cfare mendoni per Lautaro Martinez? Deri me tani ka gjetur shume pak hapesira por tifozet e Interit por e presin me ankth…
“Une e kam pare dy here duke luajtur ne Argjentine, perpara se te transferohej ne Itali. Kam folur edhe me Piero Ausilion. I kam thene se shume veshtire me ndodh qe te shikoj nje lojtar qe nga tribuna te jep pershtypje shume impresionuese”.

“Eshte nje lojtar i forte, shume i forte qe, me shume mundesi per momentin per ekonomine e pergjithshme te Inter-it, mbase po kembengulin shume se eshte zevendesuesi i Icardi-t, por ne te ardhmen mund te luajne sebashku”.

“Lautaro eshte nje lojtar shume, shume, shume, shume i forte. Ka temperament, personalitet, kapacitet per te menaxhuar. Eshte nje lojtar qe ben manovrimin, qe punon shume per skuadren. Me shume mundesi harxhon prape shume energji ne brendesi te ndeshjes, por kur te mesoje te jete me i ftohte dhe egoist sic jane bomberat e medhenj…

Shume persona, duke pare levizjet e tij, e krahasojne me Agueron. Te beje karrieren e Kun Agueros nuk eshte e lehte, por sic po flitet, elementet nuk i mungojne.
“Lautaro eshte Lautaro, krahasimet lerjani kohes qe ti gjeje. Ai me ka dhene ndjesi te medha, eshte nje lojtar i fuqishem. Inter-i e di qe duhet te prese qe te shpertheje, edhe pse zikaltrit kane nevoja te tjera dhe mbase nevoja me te menjehershme, ne kerkim te rezultatit. Por eshte nje burim i jashtezakonshem. Do te shpertheje: eshte nje lojtar i nivelit superior”.

E konfirmoni se mbi kane qene ne gare per ta transferuar edhe Real Madrid dhe Atletico Madrid?
“Eshte talenti me i rendesishem qe ka shpehur futbolli argjentinas ne vitet e fundit. Cdokush qe e ve ne dyshim ate, do te thote qe nuk e njeh”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.