Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

583 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Antonello: “Icardi? Asgje per t’u shqetesuar. Plusvalencat? Do t’ia dalim. Ne merkato do te…”

Antonello: “Icardi? Asgje per t’u shqetesuar. Plusvalencat? Do t’ia dalim. Ne merkato do te…”
Bujar Berishaj

Ne kuader te prezentimit te librit te Marco Bellinnazzo ka qene i pranishem edhe administratori i deleguar i Interit, Alessandro Antonello.

Ai eshte ndalur per te folur per gazetaret e pranishem duke prekur tema te ndryshme. Keto jane fjalet e tij:

“Kemi nje strategji, kete vit objektvi ishte te kualifikoheshim ne Champions. E kemi arritur, eshte vetem hapi i pare. Duhet kohe, duhet te ndertojme nje skuader konkurruese per te permiresuar rezultatin e ketij viti”.

STRATEGJITE E MERKATOS – “Objektivat jane te qarte. Jemi sqaruar ne nje takim me Spallettin. Duhet te ndertojme nje skader qe mund te luftoj ne dy kompeticione, si ne kampionat ashtu edhe ne Champions League. Perforcimi i skuadres eshte i nevojshem”.

 

ICARDI – “Nuk ka asgje per t’u shqetesuar. Eshte nje lojtar i joni, eshte kapiteni yne. Jemi te qete. Rinovimi? Do te flitet ne javet e ardhshme per kete gje”.

PLUSVALENCAT – “Jemi te perqendruar ne kete aspekt. Brenda 30 qershorit duhet te jemi ne rregull me FPF. Jemi duke punuar ne kete drejtim me ndihmen e pjeses sportive, mendojme se do t’i arrijme objektivat”.

NAINGGOLAN – “Nuk dua te flas per individ por per skuadren dhe objektivat e klubit. Objektivi eshte qe te respektojme rregullat e FPF por edhe qe te ndertojme nje skuader konkurruese sepse ne jemi Interi dhe duhet te kemi nje skuader te tille”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.