Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 20, 2020

Scroll to top

Top

833 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Antonio Conte zbulon se pse Hakimi e nisi dje nga stoli: “Ja pse lashe Hakimin jashte, ai duhet te punoje fort ne fazen mbrojtese.”

Antonio Conte zbulon se pse Hakimi e nisi dje nga stoli: “Ja pse lashe Hakimin jashte, ai duhet te punoje fort ne fazen mbrojtese.”
Inter Club Staff

Pritshmeria ishte shume e madhe naten e djeshme per Achraf Hakimi por Conte nuk e mendoi aspak keshtu.

Ne kundershtim me cdo parashikim, Conte e nisi ndeshjen me Ashley Young nga minuta e pare ne krahun e djathte.

Nderkohe, ne krahun e majte ai vendosi qe te besonte te kroati i sapo kthyer nga Bayern Munich, Ivan Perisic.

Po Achraf Hakimi? Perse ishte nje zgjedhje e dyte nga Antonio Conte ndaj Fiorentines? Pse ai e nisi nga stoli?

Per kete ka folur menjehere pas ndeshjes edhe Antonio Conte qe ka nenvizuar se lojtari nuk eshte ende gati ne nje fare menyre per kampionatin e ri, Serie A.

“Une mendoj se mbrojtja me kater varet nga situata dhe do te kete raste kur do ta perdorim kete sezon gjate ndeshjeve ne vazhdim.”

“Pse mungoi Hakimi? Si fillim, djaloshin duhet ta leme te qete. Me te duhet te punojme pak per fazen mbrojtese.

“Ai ka ardhur ne nje kampionat te ri dhe eshte e drejte qe te kete kohen e duhur per tu pershtatur me realitetin e ri.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.