3,323 views

Appiano, neser do te luhet Inter-Heladas: Rikthehet Rocchi. Mancini sfidon… djalin e tij!

Pas fitores se bukur te se dieles kunder Palermos, tranjeri Roberto Mancini i ka dhene djemve dy dite pushim pas kesaj ndeshje.

Nga e merkura, pra nga neser, do te rikthehen ne fushe per te pergatitur ndeshjen ndaj Atalantes, e gjithcka do te nisi nga nje ndeshje miqesore qe eshte organizuar te luhet ne Pinetina kunder Hungarezeve te Haladas. Ne Appiano, ne mesdite, ne oren 14:30, Interi do te perballet ne nje test i perbere nga dy pjese me nga 30 minuta.

Kuriozitet: Interi do te rigjeje dy personazhe qe kane veshur bluzen e Interit me pare ne radhet e Haladas. Njeri eshte Tommaso Rocchi, sulmues i Interit ne kohen e Stramaccionit per gjashte muaj si dhe tjetri eshte Andrea Mancini, djali i tranjerit zikalter.