Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,603 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Arbitri Celi shume i ashper, Belfodil mer karton te kuq pas ndeshjes!

Arbitri Celi shume i ashper, Belfodil mer karton te kuq pas ndeshjes!
Inter Club Staff

Pas perfundimit te ndeshjes arbitri Celi ka denuar ashper veprimin e Belfodil dhe Moras te cilet po benin nje zenke te vogel mes tyre. Celi ka pare gjithcka dhe i ka ndeshkuar me karton te kuq edhe pse kishte vershellyer perfundimin e ndeshjes.

Dy lojtaret ishin autore te nje zenke te vogel por jo aq te rende sa te justifikohej kartoni i kuq, sic vendosi drejtuesi i ndeshjes. Nje konfrontim normal ne ndeshjet e futbollit, nje ngacmim i vogel nga ata qe zakonisht perfundojme me nje keshillim nga ana e arbitrit. Pra keshtu Mazzarri ne Bergamo do i duhet te heqe dore nga sulmuesi Franko-Algjerian i cili do te jete i skualifikuar.

Arbitri Celi kishte veshur sot petkun e te ‘rendit’ duke qene se kishte leshuar doren edhe per kartonat ndaj Jonathan dhe Palacios me pare, ketij te fundit i dha karton te verdhe sepse godititi topin pas nje pozicioni jashte loje, por sulmuesi argjentinas nuk e kishte degjuar vershellimen e tij.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.