Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

780 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Argjentina, ja lista e lojtareve te grumbulluar per ndeshjet me Italine dhe Spanjen. Icardi…

Argjentina, ja lista e lojtareve te grumbulluar per ndeshjet me Italine dhe Spanjen. Icardi…
Inter Club Staff

Sipas asaj qe tregon ESPN, tranjeri i Argjentines, Jorge Sampaoli ka vendosur listen e te grumbulluarve per dy miqesoret e radhes. Duket se nuk ka paqe per kapitenin zikalter me kombetaren.

Pas grumbullimeve pas nje mungese te gjate ne kombetare per disa arsye ekstra futbollistike qe nuk duhet te kishin te benim me grumbullimin ose jo te nje lojtari ne kombetare, per Icardin duket se porta e kombetares eshte mbyllur perseri.

Mauro Icardi keshtu do te jete jashte Argjentines.

Te pakten sipas asaj qe tregon ESPN, tekniku Jorge Sampaoli e ka zgjedhur listen e te grumbulluarve per dy miqesoret e radhes ne europe qe do te vlejne per pergatitjen e boterorit ne Rusi kunder Italise (23 mars) dhe Spanjes (27 Mars).

Kesaj radhe per Icardin, duket se ka peshuar shume forma e keqe e Interit por edhe demtimi i gjate i tij qe e ka mbajtur jashte fushave per shume ndeshje me radhe dhe qe e beri kapitenin e Interit te humbiste 4 ndeshje te zikalterve.

Duket se ne liste nuk eshte as Paulo Dybala bashke me Mauro Icardin, ndersa ne liste me sa duket eshte futur e ardhmja zikalter, Lautaro Martinez.

Kjo eshte lista e plote e te grumbulluarve:

DXIy89qXcAAWS78

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.