Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

236 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Argjentina, Martinez takon Sampaolin: “Boterori? Ajo qe do te bej…”

Argjentina, Martinez takon Sampaolin: “Boterori? Ajo qe do te bej…”
Bujar Berishaj

Nuk eshte nje moment i shkelqyer per Lautaro Martinez, qe pas fillimit brilant te sezonit duket se ka humbur rrugen e golit.

Sulmuesi i Racing Avellaneda nuk ndalet shume tek veshtiresite por shpjegon receten per te dalur nga ato: “Perqendrohem tek puna qe te permiresohem, tani gjerat nuk po me shkojne mire”.

“Duhet mbyllur dera dhe te punoj shume sepse kur gjerat shkojne mire gjithcka eshte ne rregull. Por kur shkojne keq, kur nuk gjej rrugen e golit fillohet te flitet per gjera tjera”.

Ne fund sulmuesi i ardhshem i Interit flet edhe per grumbullimin me Argjentinen, qe pas disa dites do te publikoj listen definitive me emrat qe do te shkojne ne Rusi: “Mendja ime eshte tek Racing sepse ajo qe do te bej ketu do te jete ajo qe do te me dergoj ne Boteror”.

Lautaro Martinez, kete pasdite, ka takuar teknikun e Argjentines, Jorge Sampaoli ne qendren sportive te Ezeiza, dhe i eshte thene qe grumbullimi do te varet nga forma e tij.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.