Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

563 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Argjentina, Sampaoli nuk therret Icardi dhe Dybala, por shpjegohet: “I njohim mire, tani kemi nevoje…”

Argjentina, Sampaoli nuk therret Icardi dhe Dybala, por shpjegohet: “I njohim mire, tani kemi nevoje…”
Inter Club Staff

Komisari teknik i Argjentines, Jorge Sampaoli, ka vendosur keshtu listen e te para-grumbulluarve per ndeshjet miqesore ndaj Italise dhe Spanjes. Nuk jane ne kete liste Mauro Icardi dhe Paulo Dybala. 

“Ata te dy dhe Papu Gomez jane lojtare qe i njohim mire tashme – ka saktesuar tranjeri -. Tani kemi nevoje te shikojme disa elemente te tjere ne aksion”.

Me pak fjale, asnje ceshtje. Per Lautaro Martinez nderkohe duket pritur akoma: lista e perpiluar dhe e zyrtarizuar perfshin vetem lojtaret qe luajne ne europe. Ata qe luajne ne Argjentine do te shtohen ne nje moment te dyte.

Ja lista e plote:

PORTIERE: Romero, Guzman, Caballero;

MBROJTES: Rojo, Funes Mori, Fazio, Otamendi, Acuña, Salvio, Tagliafico, Mercado;

MESFUSHORE: Mascherano, Paredes, Lanzini, Lo Celso, Biglia, Banega, Di Maria;

SULMUES: Higuain, Messi, Agüero, Perotti.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.