Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

550 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Argjentina, Sampaoli po ben gati listen per Boteror. Martinez eshte, Icardi jashte!

Argjentina, Sampaoli po ben gati listen per Boteror. Martinez eshte, Icardi jashte!
Bujar Berishaj

Jorge Sampaoli praktikisht e ka gati listen me 35 lojtaret  (numri i tyre do te reduktohet pastaj gradualisht) e grumbulluar te Argjentines per Boterorin e Rusise 2018.

Kete thote televizoni argjentinas TyC Sports, sipas te cileve tashme jane vendosur emrat qe do te jene pjese e kompeticionit me te madh ne bote per shtete qe do te zhvillohet gjate veres.

Ne mesin e ketyre emrave eshte sulmuesi i Racing Avellanda, Lautaro Martinez qe pas Boterorit do te nis aventuren e tij tek Interi. Por ajo qe te bie ne sy eshte mungesa e Mauro Icardi. Kapiteni zikalter vazhdon te lihet jashte listes e te grumbulluarve.

Por kjo nuk eshte dicka definitive dhe per kete duhet te presim listen perfundimtare zyrtare te Sampaolit ama lenia jashte e Icardi do te ishte dicka e turpshme duke pare ate qe ka treguar Maurito jo vetem kete sezon por vazhdimisht gjate ketyre viteve dhe lidhjen e tij me Argjentinen.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.