Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

588 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Kombetarja, takim Sampaoli-Icardi: ne Argjentine thone se do te flitet per…

Kombetarja, takim Sampaoli-Icardi: ne Argjentine thone se do te flitet per…
Bujar Berishaj

Te shumte jane tifozet e Interit dhe te kombetares se Argjentines te cilet do donin ta shihnin kapitenin zikalter ne Boterorin e Rusise te grumbulluar nga Albicelestet. 

Mauro deri me tani eshte perfolur se do te mbese jashte dhe arsyet askush nuk i di te sakta sepse edhe vetem tekniku i kombetares argjeninase, Sampaoli ne ato qe ka thene ka qene shume i paqarte.

Ai gjendet ne nje presion mjaft te madh ne vendlindje sepse te gjitha mediat shkruajne cdo dit per Icardin dhe mungesen e tij si dhe tifozet e shumte qe shpesh here e kane kapur me tranjerin per mos grumbullimin e tij.

Por duket se gjerat mbase mund te ndryshojne, por kesaj radhe per mire.

Se shpejti, Jorge Sampaoli do te duhet te takoj Mauro Icardin ne Milano ne tourin italian qe e ka pare te ndalet edhe ne Torino ku ka folur me Higuain dhe Dybala.

Ne takim do te flitet rreth grumbullimit eventual te Mauro Icardit ne Boterorin e ardhshem.

Sic thote Sky Sport mbetet te shihet nese seleksionuesi i Argjentines do e zbus qendrimin e tij ndaj Icardit per grumbullimin me bardhekalterit ne prag te Boterorit te Rusise.

Lista e 35 te para-grumbulluarve do te publikohet me 14 maj.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.