Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 20, 2020

Scroll to top

Top

359 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Argjentine-Meksike, Interi publikon numrat e mrekullueshem te ndeshjes se Lautaros dje

Argjentine-Meksike, Interi publikon numrat e mrekullueshem te ndeshjes se Lautaros dje
Inter Club Staff

Lautaro Martinez diten e djeshme ka luajtur me bluzen e Argjentines ne ndeshjen ndaj Meksikes dhe ka shenuar nje triplete teper te bukur. 

Nderkohe qe ne Itali Conte mendon per formacionin anti-Udineze, ai nga ana tjeter e globit ka shkelqyer edhe njehere tjeter me kombetaren e tij.

Te gjitha mediat ne Itali flasin per nje Alexis Sanchez titullar, por kjo triplete e tij mund ti kete ndryshuar paksa gjerat edhe pse mbase Conte do e lere ne stol vetem per shkak te lodhjes dhe per shkak te ndeshjes ne Champions.

Tranjeri beson shume tek argjentinasi, por ne te njejten kohe deshiron qe ta ruaje nga ndonje demtim i mundshem.

Gjithesesi Interi nga ana e saj eshte gezuar shume per tripleten e Lautaros sa i ka kushtuar nje postim ne Twitter.

Klubi zikalter e ka cilesuar paraqitjen e Lautaros si te mrekullueshme duke vene ne dukje se numrat jane prej lojtari te madh qe te kujtojne edhe lojtare si Batistuta.

“Aspak keq Lautaro yne. 45 minuta te luajtura, 3 gola dhe nje penallti e fituar. 13 ndeshje ne total, 9 gola ne total me bluzen e Argjentines.”

Dhe eshte shume e vertete: keto statistika me argjentinen nuk jane te nje lojtari cfaredo…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.