Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

338 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Arturo Vidal ben disa hapa prapa: “Inter? Ja si qendron e verteta ne kete moment. Di te them se ne sezonin e ri…”

Arturo Vidal ben disa hapa prapa: “Inter? Ja si qendron e verteta ne kete moment. Di te them se ne sezonin e ri…”
Inter Club Staff

Emri i tij eshte nje nga me te perfolurit ne merkaton e Interit ne tre sezonet e fundit per hir te vertetes.

Per dy sezone me radhe Interi e ka kerkuar kur kishte ne krye Luciano Spallettin por edhe Antonio Conte vete e ka kerkuar me ngulm ne veren e shkuar por edhe ne dimer.

Por asnjehere nuk jane krijuar kushtet per transferimin e tij ne Milano, edhe pse deshira e lojtarit ka qene e madhe.

Pikerisht diten e djeshme, ai qe ka folur per Mundo Deportivo ka qene vete Arturo Vidal i cili ka tentuar te fike te gjithe zerat e merkatos.

Ai ka shprehur keshtu deshiren per te qendruar ende ne Barcelone dhe per te respektuar kontarten e tij me katalanasit.

“Inter? E verteta eshte vetem nje ne kete moment. Me mbetet edhe nje vit tjeter kontrate dhe pas gjithe atyre qe kane ndodhur, tani ndihem shume i rendesishem te Barcelona.”

“Kam shume ndjenje per skuadren, dhe dua te jap maksimumin. Kam shoke shume te mire ketu dhe dua te arrij deri te skadenca e kontrates sime.”

“Dua te fitoj Champions League dhe sezonin e ardhshem te fitojme edhe Tripleten, pse jo. Nese zoti do, une do te qendroj ende ketu.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.