Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

634 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

As Aubameyang e as Cavani. Corriere: “Nese Lautaro qendron, ja emri i sulmuesit qe do tentoje Marotta.”

As Aubameyang e as Cavani. Corriere: “Nese Lautaro qendron, ja emri i sulmuesit qe do tentoje Marotta.”
Inter Club Staff

Me shume kalojne ditet dhe me shume rritet ne shtepine Inter bindja se Lautaro Martinez do te qendroje.

Pavarsisht interesimit te forte te Barcelones, me sa duket argjentinasi ne kete moment ka me shume shanse te veshe edhe sezonin e ardhshem fanellen e Interit.

Por reparti i sulmit do te pesoje nje perforcim te rendesishem dhe kete gje e shpjegon sot Corriere della Sera.

Ata kane zbuluar se kush mund te jete objektivi kryesor i Interit ne sulm ne rast se qendron El Toro Martinez ne Milano.

“Zikalterve i pelqeu shume ideja Timo Werner, bomberi i Liepzig qe u ble nga Chelsea disa dite me pare.”

“Por tani qe eshte ftohur pista Barcelona per Lautaro Martinez, Marotta eshte i bindur se ai mund te qendroje ne Milano.”

“Ne kete rast plani eshte shume i thjeshte: Do te merret nje sulmues ekspert qe do te ndihmoje skuadren ne situata te caktuara.”

“Duke llogaritur qe Edinson Cavani i ka dhene fjalen Atletico Madrid per 12 milione euro ne sezon, Interi i ka hedhur syte nga Serie A.”

“Marotta po mendon seriozisht per Edin Dzeko. Roma duket e hapur per nje shitje te tij sepse ka nevoje per para dhe rroga e tij eshte shume e larte. Prandaj Dzeko konsideroht ne kryeqytet tani si i sakrifikueshem.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.