Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

805 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

AS – Inter troket ne deren e Villarreal: sondazhet e para per…

AS – Inter troket ne deren e Villarreal: sondazhet e para per…
Bujar Berishaj

Lajme te reja nga merkato vijne nga Spanja.

Ne pritje per te mbyllur kampionatin dhe te kuptohet nese Interi do te marr pjese ose jo ne Champions League e ardhshem, Interi leviz per te perfocuar skuadren.

Ausilio tashme ka bere disa goditje (Lautaro Martinez mbi te gjithe), por duket se nuk e ka ndermend te ndalet dhe mes objektivave te drejtorit zikalter duket se eshte edhe mesfushori i Villarreal, Roberto Soriano.

Ish-lojtari i Sampdoria i pelqen Interi qe ka bere sondazhe ne kete piste me klubin spanjoll per ne vere. Klubi ka pyetur nese Soriano do te jete ne merkato ose jo dhe ka dashur te nis kontaktet e para per te kuptuar kerkesen ne nje shitje eventuale.

Soriano ka kaluar tek Villarreal dy sezone me pare, duke u paguar rreth 14 milione. Ne ate kohe mesfushori ndiqej edhe nga Interi por pastaj nuk u be asgje dhe ne fund ne Milanon zikalterit ishte transferuar shoku i tij i skuadres, Eder.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.