Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 29, 2020

Scroll to top

Top

716 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

As Lautaro e as Skriniar: ja kush mund te jete lojtari surprize qe mund te largohet nga skuadra: Conte nuk eshte kunder!

As Lautaro e as Skriniar: ja kush mund te jete lojtari surprize qe mund te largohet nga skuadra: Conte nuk eshte kunder!
Inter Club Staff

Ashtu si eshte bere me dije, ne skuadren e Interit ka shume lojtar qe mund te kene merkato verdalle neper Europe.

Mbi te gjithe, Lautaro Martinez eshte ne shenjestren e Barcelones dhe per shembull, edhe Milan Skriniar kerkohet me ngulm nga skuadrat e Manchester.

Ditet e fundit madje eshte folur shume per nje ofertet qe pritet te behet nga klubi i Manchester United.

Por me sa duket, as Lautaro Martinez e as Milan Skriniar mbase nuk do te shiten por ne vend te tyre, mund te kete nje lojtar surprize qe mund te largohet nga Interi.

Sipas asaj qe shkruan sot La Gazzetta dello Sport, ai qe mund te ike nga klubi zikalter eshte kroati Marcelo Brozovic, qe ne kete sezon te fundit, nuk e ka bindur shume Interin por ne vecanti edhe Conten.

“Eshte e vertete. Brozovic ne kete sezon nuk e ka bindur plotesisht as Antonio Conten e as drejtuesit e klubit.”

“Ai ka treguar se nuk eshte ende nje lider i padiskutueshem ne skuadren zikalter dhe ka qene nje nder te paret qe mberthehet nga nervat ne veshtiresine e pare.”

“Interi ka vendosur ne dakordesi me tranjerin se cdo oferte per te do te vleresohet me kujdes dhe atij nuk i mungojne klubet e interesuara per sherbimet e tij.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.