Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | June 25, 2019

Scroll to top

Top

378 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

AS ne Spanje hedh bomben: “Simeone ka zgjedhur Icardin: ja oferta per Interin dhe detajet.”

AS ne Spanje hedh bomben: “Simeone ka zgjedhur Icardin: ja oferta per Interin dhe detajet.”
Inter Club Staff

E ardhmja e Mauro Icardit tek Interi eshte gjithmone e me shume ne dyshim. 

Pas intergrimit perseri ne skuadren e pare dhe dy ndeshjet e luajtura si titullar, nuk eshte e thene qe argjentinasi te qendroje tek Interi edhe sezonin e ardhshem.

Per lojtarin qe ka qene edhe kapiten i Interit deri perpara dy muajsh tashme  klubet me te forta ne bote dhe nuk eshte nje cudi nese ai do te transferohej ne nje klub te madh kete vere.

Nderkohe Interi nga ana e saj nuk e konsideron te pashitshem lojtarin por nese plotesohen kerkesat ekonomike do te lihet i lire te largohet ne destinacionin qe deshiron.

Me sa duket, sipas lajmeve ne keto caste nga Spanja, nder skuadrat ne gare per Icardine eshte edhe Atletico Madrid qe ditet e fundit ka filluar nje sulm per sherbimet e tij.

Sipas asaj qe shkruan AS, colchoneros po levizin ne prag te sezonit te ri ku nga skuadra e tyre priten largime te rendesishme.

Nderkohe qe Morata pritet te qendroje tek Atletico, te gjitha dyshimet jane tek qendrimi i Griezmann dhe Diego Costa.

Simeone ka qene shume i qarte me drejtuesit: nese me largoni keto dy lojtare, ateherere si zevendesues dua Icardin dhe asnje tjeter.

Cholo e vlereson shume Mauriton dhe mund te perfitoje nga situata jo e qete ne shtepine e Interit per te fituar sherbimet e tij.

Por AS ecen edhe me tej duke zbuluar detaje te tjera: “Tashme nuk eshte thjesht nje thashethem merkatoje kjo histori por dicka konkrete. Agjentet e Atletico Madrid kane filluar kontaktet me Wanda Nara e cila ka dhene aprovimin e saj per kete transferim.”

“Opsione te tjera per Atleticon jane Jovic dhe Insigne, por asnjera nuk e bind Simeonen si Icardi. Ata mund te arrijne deri ne nje oferte 70 milione euro per sherbimet e tij, por ende nuk dihet me siguri se cfare mendon Interi per kete.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.