Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

757 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

AS ne Spanje zbulon: “E dini qe Interit i kerkuan 50 milione euro merkaton e dimrit? Liepzig e beri kete kerkese per…”

AS ne Spanje zbulon: “E dini qe Interit i kerkuan 50 milione euro merkaton e dimrit? Liepzig e beri kete kerkese per…”
Inter Club Staff

Me sa duket Interi ka qene ne kerkim te nje lojtari per krahun e majte gjate gjithe muajit te merkatos se dimrit.

Kete gje e tregon edhe fakti se zikalterit kane eksploruar shume emra perpara se te merrnin Robin Gosens.

Nuk behet me dije se kjo mund te kete qene e gjitha nje strategji apo jo, por sipas AS ne Spanje, Interit i eshte kerkuar nje shifer e konsiderueshme per nje lojtar ne janar.

Te gjithe skenarin e publikon ne faqete e saj e perditshmja spanjolle e cila zbulon edhe shifrat e kerkuara.

Angelino signs permanently for RB Leipzig from Manchester City | Bundesliga

“Behet fjale per spanjollin Angelino, i cili luan me Red Bull Liepzig dhe qe ka qene ne merkato gjate janarit.”

“Interi pasi eshte kontaktuar nga agjentet e tij, ka pyetur Liepzig per cmimin e tij por konfirmimi qe ata kane marre ka qene se lojtari eshte ne merkato, por ata kane dashur 50 milione euro per te.”

“Nje shifer shume e larte kjo qe Interi nuk kishte ndermend ta paguante duke pare se edhe interesi per lojtarin nuk ishte teper i madh.”

“Nderkohe, me pas, zikalterit jo vetem qe nuk paguan 50 milione euro, por siguruan nje si Robin Gosens ne huazim me deytrim blerje ne sezonin e ri. Nje marreveshje e madhe.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.