Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

568 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

AS ne Spanje zbulon: “Inter, goditja e pare pas Skudetos vjen ne Serie A? Marotta po tenton blerjen e…”

AS ne Spanje zbulon: “Inter, goditja e pare pas Skudetos vjen ne Serie A? Marotta po tenton blerjen e…”
Inter Club Staff

Skudeto sapo eshte fituar dhe sa per te cituar edhe Zhang Jindong, “ky eshte vetem fillimi per popullin zikalter”.

Interi do te perballet me sezonin e ri si Kampione e Italise, me objektivin per tu konfirmuar ne kyre te Serie A dhe per te ecur sa me shume ne Champions League.

Do te duhet nje merkato inteligjente. Me ekuiliber financiar ne hyrje dhe ne dalje. Por kjo nuk heq aspak mundesi qe Interi te shikoje per talente verdalle.

Zikalterit po ndjekin me shume kujdes talentet ne Serie A dhe njeri prej tyre sipas asaj qe zbulon AS ne Spanje, eshte Mikkel Damsgaard.

Mikkel Damsgaard | Sampdoria | Skills & Goals | 2021 HD - YouTube

“Mikkel Damsgaard eshte nje lojtar shume i talentuar qe luan edhe si mesfushor, por edhe si sulmues i dyte apo krahu.”

“Ai ka lindur ne vitin 2000 dhe ka bere shume miren e kete sezon. Pas tij ne fakt jane Inter, Roma dhe disa klube spanjolle.”

“Ne kete moment qe po flasim, lojtari vlen te pakten 21 milione euro, sa trefishi i 7 milione eurove qe Sampdoria pagoi te Nordsjælland.”

“Damsgard shihet si nje lojtar i se ardhmes dhe prandaj Inter po tenton ta marre e mbase duke e lene nje sezon te Sampdoria. Mund te jete ai blerja e pare e Interit post-Skudeto”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.