Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,761 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Asambleja e aksionereve ka perfunduar, aprovohet bilanci: Ne rregull me FPF. Flet edhe Zhang…

Asambleja e aksionereve ka perfunduar, aprovohet bilanci: Ne rregull me FPF. Flet edhe Zhang…
Inter Club Staff

Perfundon keshtu asambleja e aksionereve te Interit, pas pak fillon konferenca per shtyp.

Ora 12.10 – Scarpini nga Inter Channel tregon se cfare ka ndodhur keshtu kete mengjes: “Jane prezantuar te gjitha rezultatet financiare te Interit gjate asamblese se aksionereve: jane rritur te ardhurat, jane ulur kostot, eshte rritur xhiro, eshte kaluar nga humbje teper te larta ne humbje te kontrolluara ne shifren 60 milione euro. Ne kete vit te pare te marreveshjes me Uefan, jane respektuar te gjitha kushtet e saj sipas asaj qe tha Bolingbroke. Me pas, aksioneret kane bere pyetje per San Siron, kuotimin ne burse, te ardhmen e klubit. Ka folur edhe Steven Zhang, i cili eshte i ri ne familjen Inter, “kemi kuptuar qe eshte nje bote e tere rreth e perqark Interit – ka thene ai -, ky staf drejtues po ben mire. Neper gazeta shkruhen gjera te paverteta, e ne nuk duam te ndryshojme asgje. Duam te perforcojme akoma me shume skuadren, jemi gjithmone ne kontakt konstant me njerezit tane ne Milano, edhe pse jemi larg, jemi afer. Steven eshte pritur me nje duartrokitje te gjate.”

Ora 12.01 – Tani fjala do i kaloje Javier Zanettit, Yang Yang dhe Michael Bolingbroke. Nuk do te flase, ne fakt, Steven Zhang, i cili ka lene asamblene me pare se te tjeret.

La parola passerà a Javier Zanetti, Yang Yang e Michael Bolingbroke. Non parlerà, invece, Steven Zhang, che ha lasciato l’assemblea.

Ora 12.00 – Pas aprovimit ne unanimitet te bilancit, asambleja e aksionereve eshte mbyllur rreth mesdites. Pas pak do te mbahet edhe konferenca per shtyp me fjalet e protagonisteve.

Ora 11.50 – Eshte aprovuar ne unanimitet te plote bilanci i klubit deri me 30 qershor 2016: sic ishte treguar ne javet e kaluara, Interi ka respektuar plotesisht marreveshjen e Fair Play Financiar me Uefan.

Ora 11.46 – Efekti i pare i asamblese se aksionereve: organigrama e Interit sapo eshte aprovuar, sic tregohet edhe nga sajti i Interit, inter.it. Alessandro Antonello, qe me pare ishte Chief Financial Officier, tashme eshte bere Chief Operating Officier. CFO i ri eshte bere Tim Williams, ish zevendes CFO.

Primo effetto dell’assemblea dei soci: l’organigramma dell’Inter è stato appena variato, come si evince anche dal sito Inter.it. Alessandro Antonello, che prima era Chief Financial Officier, è ora Chief Operating Officier. Il nuovo CFO è invece Tim Williams, ex vice CFO.

Ora 11.08 – Nga pak minuta ka filluar asambleja e aksionereve te Interit, ne te cilen do te aprovohet bilanci i klubit per sezonin 2015/2016. Asamblene do e nise Nicola Volpi, i cili e ka nisur duke i derguar nje mesazh afrimiteti presidentit zikalter Erick Thohir, i cili mungon sot sepse u detyrua te nisej per ne indonezi per shkak te gjendjes se rende te babait te tij Teddy. Volpi, gjithashtu ka percjelle mesazhin nga Erick Thohir per te gjithe qe ka te beje me aspekti sportiv, duke uruar qe skuadra te rinise udhen e mbare nga tre piket me Torinon per te arritur ne Champions, objektivi i vertete per kete sezon i klubit. Te gjithe – ky eshte mesazhi i indonezianit – duhet te mbeshtesin teknikun, dhe klubi duhet te mare pergjegjesite qe i takojne per te miren e Interit: te meren vendime, edhe pse ndonje here te gabuara, eshte gjithmone me mire se sa te mos vendosesh fare, sipas Thohir. E ardhmja e De Boer mbetet e lidhur me rezultatet duke u nisur nga e diela ndaj Sampdorias. Kete gje e tregon Sky Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.