Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,619 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Asamoah Gyan rrezikon vdekjen: Hidhet ne uje per te shpetuar nje grua, ajo vdes, ai ne spital…

Asamoah Gyan rrezikon vdekjen: Hidhet ne uje per te shpetuar nje grua, ajo vdes, ai ne spital…
Inter Club Staff

Asamoah Gyan ka rrezikuar vdekjen gjate dites se sotme dhe tani ndodhet ne spital, dhe ne kete moment behet me dije se eshte jashte rrezikut per vdekje dhe gjendja e tij nuk paraqet ndonje shqetesim.

Nje moment relaksi ndermjet shokeve ne liqenin Volta ne qytetin Accra eshte transformuar ne nje tragjedi: Per shkaqe ende te paditura, nje vajze, e fejuara e muzikantit Theophilus Tagoe (shok femijerie i sulmuesit nga Ghana, i njohur si Castro), ra ne uje nga nje motorr uji dhe nuk arriti te shpetonte. Per te shpetuar gruan, ai eshte hedhur bashke me Castron por te dy kane perfunduar ne spital dhe kane rrezikuar humbjen e jetes nga mbytja.

Edhe Gyan, ne shoqeri me vellain Baffour eshte hedhur ne uje per te shpetuar vajzen por pa mundur ta shpetoje dhe per pak sa nuk eshte mbytur edhe vete. Pas boterorit ne Brazil ky Ghana nuk kaloi dot grupin, Gyan shkoi ne vendin e lindjes per ndonje dite pushimi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags