Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

390 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Asamoah largohet nga Interi, por ja sa e ka paguar Interi ate per te zgjidhur kontraten: “Nje shifer aspak e ulet duke pare…”

Asamoah largohet nga Interi, por ja sa e ka paguar Interi ate per te zgjidhur kontraten: “Nje shifer aspak e ulet duke pare…”
Inter Club Staff

Dita e fundit e merkatos nuk ka shenuar asnje blerje ne kampin e Interit, por ka pasur disa largime te rendesishme.

Edhe pse Antonio Conte ka kerkuar fillimisht qe te arrije te nje lojtar tjeter krahu (Victor Moses ka qene emri me i nxehte), nuk ka ndodhur asgje.

Klubi zikalter ka tentuar qe te kenaqe teknikun duke sjelle ne Milano Moses, por duke pare kohen e paket, nuk ja kane dale dot.

Nderkohe, diten e djeshme ka qene nje dite largimesh nga Interi ku shume lojtare kane pare veten te largohen perfundimisht nga Milano.

sam

“Dja ka qene nje dite e mire deri diku ne kampin zikalter per sa i perket shitjeve dhe largimeve duke qene se Marotta and CO. larguan nga ekipi disa lojtare jashte projektit.”

“Gjithcka filloi me marreveshje per Joao Mario dhe perfundoi me marreveshjen per shitjen e Longos te Vicenza.”

“Por nje tjeter lajm i rendesishem ka qene edhe largimi i Asamoah, edhe pse menyra me te cilen ai u largua le pak per te deshiruar.”

“Interi i ofroi lojtarit zgjidhje ne kontrates dhe i dha atij plot 1,5 milione euro per ta bere kete gje e qe te pranonte largimin e menjehershem. Nje shifer shume e larte kjo duke pare se 1,5 milione Interi ka investuar per blerjen e Kolarov, Vidal dhe Sanchez ne total.”

“Tani Asamoah mund te gjeje nje skuader tjeter ne cdo kohe, edhe pasi ka perfunduar merkato sepse eshte nje lojtar i lire.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.