Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

344 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Asamoah: “Po punoj shume per derbin dhe per Interin. Ajo qe dua te them eshte…”

Asamoah: “Po punoj shume per derbin dhe per Interin. Ajo qe dua te them eshte…”
Ardis
  • On 16/10/2018, 19:32

I kthyer nga impenjimet me kombetaren ganeze, me perpara sec parashikohej, Kwadwo Asamoah, tashme i perqendruar ne derbyn e se dieles se ardhmshme.

InterTv e ka intervistuar ne qendren stervitore Suning:

“Derby eshte nje ndeshje e rendesishme per tifozet dhe per ne lojtaret, po punojme shume mire per ti dhene vazhdimesi fitoreve tona, kjo ndeshje eshte e rendesishme.”

 

“Derby eshte ndeshja me e bukur dhe duam te marrim fitoren.”

”Interi eshte ne rrugen e duhur, mbas derbyt do te jete ndeshja e Champions League dhe derby do te na jape nje shtyse ne ndeshjen kunder Barcelone-s.”

E di qe stadiumi do te jete i mbushur plot me tifoze, nje motiv me shume per te marre nje rezultat pozitiv.

“Kemi nje kalendar te veshtire, mbi te gjitha mbas ndeshjeve te kombetareve nuk eshte e lehte te rifillosh por ne duhet te rifillojme sa me shpejt.”

“Falenderoj tifozet dhe shoket e mi qe me ndohmojne te ndihem mire, cdo here qe une luaj jap gjithcka qe kam ne fushe edhe pse per pak minuta. Dua gjithmone te jap maksimumin qe te ndihmoj skuadren”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.