Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

633 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ashtu si vitin e kaluar, Zhang Jr do te injoroje perseri Li

Ashtu si vitin e kaluar, Zhang Jr do te injoroje perseri Li
Inter Club Staff

Familja Zhang ne Kine gezon nje reputacion shume te mire, jane te njohur ne te gjithe vendin me ane te superfuqise se tyre Suning, por gezojne respektin si te njerezve te thjeshte por edhe te qeverise kineze.

Zhang Senior, eshte nje prej biznesmenave me te medhenj ne Kine dhe sipas Forbes renditet tek njerezit me te fuqishem dhe me te pasur ne planet.

Por kjo gje nuk mund te thuhet per pronarin e Milanit, Yonghong Li, i cili ne Kine nuk njihet aspak dhe te gjithe pyesin veten se si nje njeri nga hici, arriti te bleje nje klub si Milani.

Neser ne tribuna, Yonghong Li do te jete ne shkallet e stadiumit. Kete gje e referon Corriere dello Sport, qe me pas shpjegon se si Li “do te kaloje edhe njehere afer drejtuesve zikalter, edhe pse veshtire se do te kete nje kontakt direkt me Steven Zhang i cili sapo ka ardhur nga Kina pikerisht per te pare derbyn.”

“Djali i pronarit te Interit e kishte injoruar, sebashku me babain, Yonghong Li-ne me 14 Prill 2017 me rastin e derbyt te sezonit te kaluar.”

“Ne ambjentet e aferta thuhet se Suning nuk shikon asnje ngjashmeri te investimit te tyre ma te te Li, dhe nuk deshiron qe njerezit te mendojne se ata jane te ngjashem. Per z. Li, ne Kine ka shume dyshime per burimin e parave te tij dhe mbi te gjitha nese keto para ekzistojne vertete.”

“Kjo eshte nje nga arsyet me te medha qe Suning nuk deshiron te shoqerohet afer pronarit te Milanit. Prandaj, me shume mundesi, Steven Zhang, edhe nje here, do e injoroje Yonghong Li.”

“Suning deshiron te mbaje te paprekur imazhin e nje kompanie serioze, korrekte, por mbi te gjitha imazhin e seriozitetit te investimit te tyre tek Interi.”

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.