Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

378 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

“Askush nuk e di, por ja sa afer Dybala ishte Marotta sezonin e kaluar. Gjithcka deshtoi vetem per 1 arsye.”

“Askush nuk e di, por ja sa afer Dybala ishte Marotta sezonin e kaluar. Gjithcka deshtoi vetem per 1 arsye.”
Inter Club Staff

Corriere dello Sport sot ka vendosur te kthehet ne kohe pas pikerisht ne veren e kaluar kur nje nga temat me te nxehta ishte nje shkembim ndermjet Interit dhe Juventusit.

Behet fjale per shkembimin Dybala-Mauro Icardi i cili me sa duket ka deshtuar vetem per nje arsye te vetme.

Ja cfare shkruajne ato sot ne numrin e tyre: “Sot per sot, Mauro Icardi ndodhet ne Paris tek Paris Saint-Germain, ku e ka nisur mire por nuk e ka vazhduar ashtu.”

“Por gjithesesi eshte mesuar prej javesh tashme deshira e parizieneve per ta blere lojtarin me Juventusin ne dritare prej kohesh duke pritur sinjale per ta marre ne Torino edhe pse Interi vazhdon t’ja komplikoje jeten paleve.”

“Nderkohe, lojtari tjeter, Paolo Dybala ndodhet ne Torino, tek Juventusi, dhe ka bere nje shok te ri kete sezon: Cristiano Ronaldon.”

“Askush nuk e priste qe Dybala te luante kaq shume, por mbase pikerisht mungesa e shitjes se tij ka detyruar Juventusin ta vleresoje lojtarin dhe ti jape me shume minuta.”

“Por cfare ndodhi vertete vitin e shkuar qe beri qe te deshtoje tratativa e shkembimit ndermjet Interit dhe Juventusit per Icardi-Dybala? Askush nuk e di, por gjithcka deshoi vetem per nje arsye.”

“Paratici ishte shume afer pranimit te ofertes se Marottes, por me sa duket ka qene Agnelli ai qe ka ndalur gjithcka.”

“Ai ka menduar se nese Icardi do te shkonte ne nje skuader tjeter, ai mund ta perdorte ate si trampoline per ta blere Icardin nje sezon me pas.”

“Ne kete menyre do te ndalonte transferimin e Dybala ne Milano ku frika me e madhe ishte ajo e shperthimit te lojtarit me Conten dhe perforcimit te Interit.”

“Por me sa duket, Marotta ka perdorur dinakerine e tij qe te ndaloje te mos ndodhe hipoteza e pare e trampolines edhe pse pa qe ti venitet endrra per te pare Dybala me Interin.”

“Dihet tashme se sa shume e simpatizon ai argjentinasin te cilin e dergoi personalisht ne Torino vite me pare nga Palermo.”

“Por asnjehere mos thuaj kurre ne merkato: askush nuk e di se cfare do te ndodhe kete vere me merkaton.”

“Ajo qe dihet me siguri eshte se per shkak te pandemise do te jete nje merkato e mbushur me shkembime.”

“E pikerisht nga kjo arsye, mbase do te rikthehet ne mode nje shkembim Icardi-Dybala. Por gjerat kane ndryshuar pak nga nje vere me pare dhe qe kjo gje te behet, ka akoma me pak shanse se disa muaj me pare.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.