Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

568 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Atalanta-Inter – Ja lista e te grumbulluarve: Lajme te keqija per Interin dhe dhimbje koke per Spallettin

Atalanta-Inter – Ja lista e te grumbulluarve: Lajme te keqija per Interin dhe dhimbje koke per Spallettin
Inter Club Staff

Inter neser do te perballet ndaj Atalantes ne transferten e Bergamos ne oren 20:45.

Kjo do te jete nje sfide shume e rendesishme per zikalterit per sa perket luftes per nje vend ne Champions.

Luciano Spalletti ka perzgjedhur listen e futbollisteve te cilet jane te grumbulluar per ndeshjen e neserme.

Per fatin e keq te Interit dhe te Spallettit, Matias Vecino nuk ja ka dale dot qe te jete ne kete ndeshje dhe nuk figuron ne kete liste duke munguar perfundimisht keshtu ndaj Atalantes.

Ai ka nje problem ne kofshe dhe pikerisht per kete arsye kishte humbur edhe ndeshjen ndaj Torinos.

Ketij lajmi te keq i shtohet edhe mungesa e Brozovic dhe ka shume dhimbje koke per teknikun toskan duke pare mesfushoret e paket qe ka ne dispozicion.

Pikerisht per kete arsye, Spalletti ka therritur ne skuadren e pare te riun Emmers dhe te riun tjeter Zaniolo nga Primavera.

Image result for Emmers inter

Nderkohe, duket se e ka kaluar problemin ne kembe Candreva dhe ja ka dale qe te jete te pakten ne listen e te grumbulluarve.

Kjo eshte dhe lista e plote e lojtareve te therritur nga Spalletti:

Portiera: 1 Handanovic, 27 Padelli, 46 Berni;

Mbrojtesa: 2 Lopez, 7 Cancelo, 13 Ranocchia, 21 Santon, 25 Miranda, 29 Dalbert, 33 D’Ambrosio, 37 Skriniar;

Mesfushore: 5 Gagliardini, 8 Rafinha, 20 Borja Valero, 63 Emmers, 64 Zaniolo;

Sulmues: 9 Icardi, 17 Karamoh, 23 Eder, 44 Perisic, 87 Candreva, 99 Pinamonti.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.