Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

165 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Atalanta-Inter, neser ndeshja e 114-te ne Serie A: ja bilanci

Atalanta-Inter, neser ndeshja e 114-te ne Serie A: ja bilanci
Bujar Berishaj

Nese ne mbremje, ne Atleti Azzurri d’Italia te Bergamos, ne skene do te jete ndeshja numer 114 ne Serie A mes Atalantas dhe Interit.

Zikalterit milanez, thekson Opta, jane ata per kryesojne ne kete bilanc me 62 fitore kurse kane pesuar 23 here. 28 jane ndeshjet ku skuadrat kane dal me barazim.

Interi ka gjetur fitoren ne pese nga shtate ndeshjet e fundit me bergamasket ne kampionat (pastaj nje humbje dhe nje barazim) por nuk kishte fituar asnje nga 6 ndeshjet e me hershme (tre barazime e tre humbje).

Vetem 5 jane ndeshjet ku skuadrat kane barazuar 0-0 ne keto 113 ndeshje, hera ne fndit ne marsin e 2012 ne Milano. Rezultati qe kemi pare me se shpeshti nderkohe eshte 1-1, plote 20 here, i fundit ne janarin e 2016.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.