Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,308 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ausilio: “Andreolli dashuron ngjyrat zikalter, eshte nje profesionist i vertete”

Ausilio: “Andreolli dashuron ngjyrat zikalter, eshte nje profesionist i vertete”
Bujar Berishaj

Piero Ausilio, ka folur per Marco Andreollin gjate programit te Inter Channel, Inter Nos, duke e pershkruar ate si nje djale mjaft te perkushtuar, punetor dhe te dashuruar me ngjyrat zikalter. Keto jane fjalet e tij:

“Marco eshte nje lojtar shume i rendesishem per Interin, ka nje ndjenje te perkatesise per ngjyrat tona, ka deshire per t’i transmetuar.

Pranon me qetesi vendimet e trajnerit kur nuk thirret te luaj nga fillimi, nese ka mundesine per te luajtur nuk e shperdoron. Ka kuptuar cfare do te thote te jete nje lojtar i Inter. Ishte i perfshire ne tratativen per te sjell Chivun ne Milano, ka luajtur ne Chievo dhe mbi te gjitha ka refuzuar Milanin.

Duhej ta bindja Andreollin per te shkuar tek Roma, kemi mbyllur gjithcka ne 4 te mengjesit dhe akoma nuk ishte i bindur, eshte larguar me pak veshtiresi dhe eshte kthyer me nje entuziazem te madh kur e ka pasur mundesine.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.