Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

565 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ausilio: “Champions? Duam t’i japim tifozeve kete dhurate. Jemi te karikuar dhe me Lazion…”

Ausilio: “Champions? Duam t’i japim tifozeve kete dhurate. Jemi te karikuar dhe me Lazion…”
Bujar Berishaj

Me rastin e ceremonise te cmimit Gentleman, Piero Ausilio eshte ndalur dhe ka folur edhe per mikrofonat e InterTV.

Kjo eshte nje pjese e intervistes se tij, me fokusin te ndeshja me Lazion:

“Jemi te gjithe te karikuar, kemi entuziazem, kur kam pare kalendarin ne fillim te sezonit kam menduar menjehere qe kjo do te ishte nje ndeshje decisive”, thote ai.

“Por nuk e mendoja kaq decisive, eshte e bukura e futbollit. Te luash nje finale me vetem nje rezultat per t’u kthyer ne Champions, ta shohesh qe eshte afer, eshte nje motiv i madh”.

Ne fund, Ausilio ka thene: “Skuadra eshte e forte, e motivuar dhe e karikuar. Do te bej gjithcka per t’i dhuruar kete enderr tifozeve”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.