Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,700 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ausilio dhe Interi jane te kenaqur nga Guarin. Ka pasur nje kontakt dje per tu rikthyer ne Appiano. Asnje oferte, ndersa rinovimi…

Ausilio dhe Interi jane te kenaqur nga Guarin. Ka pasur nje kontakt dje per tu rikthyer ne Appiano. Asnje oferte, ndersa rinovimi…
Inter Club Staff

Vijne sinjale te rendesishme ne frontin Guarin nga ana e Interit dhe nga ana e drejtorit sportiv Piero Ausilio. Sic raporton editorialisti i FcInterNews.it ne Pinetina, e njekohesisht i derguari i Sportmediaset Marco Barzaghi, drejtuesi zikalter ka shpjeguar se dje Kolumbiani ka kerkuar leje qe te rikthehet te stervitet me shoket e skuadres, kjo edhe per te ulur pak tensionin qe eshte ndjere ne ajer keto dite. Klubi – ka shtuar drejtori sportiv i Interit – eshte shume i lumtur per faktin qe Guarin eshte nje lojtar i Interit, lojtar i cili eshte sjellur shume profesionalisht. Per momentin nuk ka oferta akoma, do te shohim ne ditet ne vazhdim nese do te kete oferta.”

Ausilio nuk ka mohuar as nje largim te tij, por as nje rinovim te mundshem te kontrates se tij. Ka nje shans jo te vogel qe Guarin te qendroje dhe te rinovoje. Kjo gje do te meret vesh ne ditet ne vazhdim. Por nje gje eshte e sigurte, situata Guarin-Inter nuk eshte aq e tensionuar sac tregohet neper media.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags