Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,768 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ausilio dhe Sabatini pelqejne shume Davinson Sanchez. Ajax kerkon cmendurine prej 50 milion eurosh, por Interi…

Ausilio dhe Sabatini pelqejne shume Davinson Sanchez. Ajax kerkon cmendurine prej 50 milion eurosh, por Interi…
Inter Club Staff

Shume emra xhirojne ne shtepine Inter per kete dritare transferimesh.

Por nder shume kandidaturash te nivelit te larte, ka edhe nje new entry, nje emer i ri per repartin mbrojtes: Davinson Sanchez i Ajax. Mbrojtesi i qendres 21 vjecar ka bere qe shume klube europiane te cmenden pas tij pas nje Europa League brilante te luajtura nga ai me hollandezet. Drejtori sportiv i Interit, Ausilio, e ka ndjekur nga afer me vezhguesit e Interit, por Sanchez i pelqen edhe Sabatinit, njeri te cilit i pelqejne lojtaret me prespektive. Sahncez luan qe tani me kombetaren kolumbiane dhe Ajax i kerkoi 50 milione euro Barcelones qe beri nje sondazh te pare per lojtarin.

Interi nuk eshte e gatshme te ofroje keto shifra, por nese klubi hollandez do te vendose te negocioje, klubi zikalter eshte i gatshem te ulet ne tavoline per te blere kolumbianin. Pelqehet edhe Jose Gimenez i Atletico Madrid, i cili mund te largohet nga colchoneros pas aktivizimit te paket kete sezon. 

(Corriere dello Sport)

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.