Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

518 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ausilio dhe Spalletti, mes Lazio-Inter dhe sezonit te ri: dje se bashku ne darke per te diskutuar rreth…

Ausilio dhe Spalletti, mes Lazio-Inter dhe sezonit te ri: dje se bashku ne darke per te diskutuar rreth…
Bujar Berishaj

Luciano Spalletti eshte duke pregaditur ne detaje ndeshjen me Lazion.

Eshte rasti i fundit per te derguar Interin ne Champions, me shpresen qe pas Sassuolos ishte zbehur. Por ne skene del Crotone e Zengas dhe Lazio ndalet, Champions vendoset ne Olimpico.

Trajneri toskan eshte duke punuar ne aspektin mental dhe ka rekuperuar si Mirandan ashtu edhe Gagliardinin. Ai do te vendos qe t’i rreshtoj ose jo vetem pasi te kete punuar ne stervitje deri te shtunen.

Por pavaresisht nga kjo klubi ka nisur te punoj per merkaton dhe ka bere tre goditje: Asamoah, De Vrij dhe Lautaro Martinez qe do te arrij ne Milano gjate diteve te ardhshme per te kryer vizitat mjeksore.

Nje kualifikim ne Champions mund te bej qe zikalterit ta kene me te lehte per te mbajtur Rafinha dhe Cancelo, pa harruar motivet qe mund t’i jap Icardit per te qendruar. Kapiteni duhet t’i shenoj Lazios per kualifikimin por edhe per titullin e golashenuesit.

Nderkohe dje Spalletti ka mbetur ne Pinetina deri ne oren 18:00 dhe ka darkuar pastaj bashke me Piero Ausilion thote Premium Calcio.

Dhe me shume mundesi, pervec ndeshjes me Lazion, eshte folur edhe per merkaton dhe te ardhmen zikalter, nje e ardhme qe me ose pa Champions tashme ka nisur.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.