Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,048 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ausilio dhe Thohir e kane mare mesazhin nga Mancini. Interi tani…

Inter Club Staff

Objektivi Champions eshte venitur, por Interi vitin e ardhshem do te niset me detyrimin per tu renditur sa me lart te jete e mundur dhe te jete nje nga skuadrat Italiane pjesmarrese ne turnun me prestigjoz ne Europe.

Nje rruge pak e gjate, por qe kalon me pare nga blerje te rendesishme dhe futbolliste gati per futbollin e madh dhe me kualitete: pikerisht per kete ceshtje ka folur edhe Roberto Mancini dhe keto jane kerkesat e tij.

“Roberto Mancini prej disa javesh ka ka futur diskun: duhen blere kampione, lojtare qe te bejne te besh kapercimin e duhur, elemente qe jane gati dhe nuk kane nevoje per kohe qe te ambjentohen, lojtare me eksperience nderkombetare dhe ne nivele te larta. Tekniku zikalter ka derguar mesazhin e tij te forte dhe te qarte klubit. Mancini e di qe per te permiresuar Interin dhe te zvogelohet diferenca me Juventusin e skuadrat e tjera duhet qe te rritet personaliteti ne skuader sepse ky ka qene nje nga problemet kryesore te Interit: vazhdimesia. Drejtuesit zikalter dhe drejtori sportiv Piero Ausilio kane mare mesazhin e Mancinit dhe dy blerjet e para te Interit version 16-17 jane absolutisht ne linjen e vendosur nga tranjeri” – shkruan Tuttosport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.