Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 30, 2022

Scroll to top

Top

609 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ausilio: “Do te ndertojme nje Inter fitues”. Thohir: “Projekti yne…”

Ausilio: “Do te ndertojme nje Inter fitues”. Thohir: “Projekti yne…”
Ardi Deda

F.C Internazionale komunikon qe ka zgjatur kontraten e Piero Ausilio e cila skadon ne 30 qershor 2015. Me kenaqesine reciproke eshte arritur dhe eshte nenshkruar nje marreveshje tre-vjecare, qe do te perfundoje me 30 qershor 2017. “Jemi shume te lumtur qe kemi rinovuar kontraten me drejtorin tone sportiv – shpjegon presidenti Erick Thohir -. Kemi vendosur se bashku bazat e nje projekti te rendesishem, jemi duke punuar shume dhe me entuziazem dhe pasion per te vendosur bazat e nje Interi fitues”.

“Jam shume i lumtur dhe krenar – deklaron drejtori sportiv ne inter.it -. Falenderimi im shkon per presidentin Thohir per besimin e madh qe me ka treguar. Objektivi yne eshte te ndertojme nje Inter qe te kthehet te jete fitues dhe te zere vendet qe meriton ne Itali dhe Evrope”.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.