Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 30, 2020

Scroll to top

Top

2,591 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ausilio ka kerkuar Adrian Silva tek Sporting: Cmimi ka bere qe Ausilio tja mbathe!

Inter Club Staff

Adrien Silva, mesfushori i qendres te Sporting Lisbona, i datelindjes 1989, ka qene nje nga protagonistet me te spikatur te kampionatit portugez qe sapo u mbyll. Kane qene plot 8 golat e shenuar nga lojtari biond i kombetares portugeze qe zoteron edhe nje pashaporte franceze.

Sipas A’Bola, Interi i ka kerkuar informacion per Adrian Silva dhe ka deshiruar ta transferoje ne Milano por kerkeses se Ausilios, Sportingu i eshte pergjigjur ne menyre te frikshme: plot 45 milione euro per kartonin e lojtarit. Kjo shume eshte vlera e klauzoles ne kontraten e lojtarit qe skadon ne 2020. Nje cmim qe ka bere qe Ausilio ta fshije lojtarin nga lista.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.