Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,399 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ausilio: Ja merkato zikalter, Eder, Guarin dhe Biglia.

Ausilio: Ja merkato zikalter, Eder, Guarin dhe Biglia.
  • On 11/04/2016, 10:18

Piero Ausilio ka dhen dje nje interviste per Radio Rai. Drejtori sportiv i zikalterve ka folur rreth strategjise se merkatos: “Per Eder nuk kemi shpenzuar akoma asnje euro, do e bejm brenda 2 viteve. E kemi mare me huazim 2 vjecar me detyrim blerje ne 2017. Parate e fituara nga shitja e Guarin nuk jane shpenzuar akoma. Deshironim te mernim nje mesfushore, por hasem veshtiresi per te gjetur profilin te duhur keshtu qe u hodhem ne sulm per sulmuesin titullar te Kombetares Italiane, Eder. Biglia ishte nje lojtar qe na pelqente por Lotito nuk e ka ne shitje dhe sigurisht qe kerkon nje cmim te kripur per ta len te lire.

Merkato e ardhshme? Kemi vendosur te riprogramojme te ardhmen, do te shkojme perpara me Mancinin dhe keta futbolliste, por do te blejm akoma.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.