Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

972 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

“Ausilio ka shitur edhe te brendshmet e baristit ne Appiano! Icardi, Malcom dhe Rafinha…”

“Ausilio ka shitur edhe te brendshmet e baristit ne Appiano! Icardi, Malcom dhe Rafinha…”
Bujar Berishaj

Fabrizio Biasin, gazetar i afert me Interin, ne editorialin e tij ka folur per momentin e zikalterve.

Ai ka folur per merkaton dhe ka cekur 5 pika interesante, pa harruar te lavderoj punen e bere nga Ausilio.

“Jemi ne periudhen e klauzoles se Icardit dhe kjo periudhe vjen ne momentin ku Ausilio ka shitur edhe te brendshmet e baristit ne Appiano Gentile per te krijuar plusvalenca dhe per te kenaqur UEFA-ne”, ka shkruar fillimisht ai.

“Ne te njejten kohe ka bere edhe 5 blerje duke bere qe te duken shume te lehta (Nainggolan, Politano, Asamoah, De Vrij dhe Lautaro Martinez). Puna e drejtorit sportiv zikalter ka qene shume e madhe dhe me siguri qe nuk ka perfunduar”, vazhdon ai duke permendur edhe disa pika interesante.

  1. Te gjithe thonin se Interi duhet te shes lojtaret e rendesishem brenda 30 qershorit por per momentin ka shitur vetem disa te rinje dhe ka blere titullar potencial.
  2. Per shume njerez Icardi duhej te ishte qe tani ne Madris (gjysem ne Madrid dhe gjysem ne Paris) por eshte akoma aty.
  3. Kinezi i ashper Zhang ndoshta eshte me te vertete i ashper por jo i cmendur dhe e di ate qe ben.
  4. Malcom pelqehet shume nga Interi por duhet kohe dhe Ausilio po punon edhe per alternativat e tij
  5. Te gjithe e duan Rafinhan dhe peticioni online per te eshte tregues qe kane mjaftuar gjashte muaj per te pushtuar zemrat e te gjitheve. Ka prej atyre qe nuk ia dalin ta bejne kete ne nje jete te tere.
© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.