Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,357 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ausilio: “Me Hernanes shkoi keshtu. Me te rinjte…”

Ausilio: “Me Hernanes shkoi keshtu. Me te rinjte…”
Ardi Deda

Per mikrofonat e Inter Channel, drejtori sportiv i Interit Piero Ausilio fillon me frazen, ‘lojtare te tjere do te vijne’: “Duhet te arrijme ne 22 lojtare, duke thene qe te tjere do te vijne kam thene dicka normale ne kete kohe merkatoje, asgje te jashtezakonshme. Ardhja e Hernanes ne vitin 2010 ishte dicka e mundur nese dikush e di historine, keshtu qe edhe Benitez e dinte qe do t’i kishim marre nje lojtar te madh, e ka pohuar dhe ai vete, me pas ndodhi ajo cfare ndodhi, nderkohe kishim marre Coutinho-n si nje ekstrakomunitar dhe na u desh qe te hiqnim dore nga Hernanes me keqardhje te madhe. Numerikishit eshte e padyshimte qe te mendosh qe per nje organike qe gjendet me 8-9 lojtare me pak, ky eshte nje vit rikonstruktimi. Me 1 korrik nderkohe ne do te kemi bere merkato ne dalje dhe do te trajtohet vetem gjetja e zevendesuesve, dhe kjo sipas meje eshte nje avantazh. Ne 2014 eshte me e veshtire per te punuar me te rinjte, ne ditet e sotme merkato eshte zhvendosur pikerisht tek te rinjte, me pare kushtonin pak, kujtojme se cfare kemi shpenzuar per Biabiany, Destro, Balotelli, Santon… Sot do te ishte dicka e pamundur per ta perseritur kete sepse klubet e medhenj anglez investojne shume tek te rinjte, po ashtu dhe ne Brazil investojne shume tek lojtaret e rinj dhe gjithcka behet me e veshtire. Une vij nga kjo bote, kam fituar eksperiencen time dhe sot eshte bere me te vertete e veshtire te perseriten operacione te tilla.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.