Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,355 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ausilio: “Me Lazion dhurate per tifozet. Merkato? Ide te qarta, do te ndryshojme”

Ausilio: “Me Lazion dhurate per tifozet. Merkato? Ide te qarta, do te ndryshojme”
Bujar Berishaj

Ne mikrofonat e Inter Channel drejtori sportiv Piero Ausilio ndalon para ndeshjes kunder Lazios per te folur per ndeshjen, por edhe per merkaton qe eshte shume afer:

“Lazio e ka nisur keq, por pastaj ka gjetur vazhdimesine duke bere mire dhe eshte mbeshtetur edhe ne lojen e mire dhe paraqitjen e mire. Ne jemi duke kerkuar vazhdimesine. Duhet te fitojme kunder Lazios para tifozeve tane. Duam t’i bejme nje dhurate atyre.”

“Duhet te fillojme per te bere shume gjera, por nje e nje kohe. Nuk nevojiten premtimet, por faktet. Duhet te bejme dicka serioze dhe te rendesishme dhe te sjellim ne shtepi tre piket, eshte e vetmja gje qe ka rendesi. Prej disa vitesh nuk flas me shume se nje periudhe vetem per merkaton, por eshte e vazhdueshme. Tani duhet te shtrengojme gjerat tashme te percaktuara.”

“Nuk duam ta mashtrojme askend, i kemi idete e qarta, por e dime gjithashtu se cilat jane rreziqet ekonomike qe kemi dhe qe mund te operojme ne situata tashme te njohura, por do te kerkojme te permiresojme ekipin. Do te kerkojme te bejme dicka per te ndihmuar trajnerin. Ne vitin e kaluar kemi parashikuar operacionet D’Ambrosio dhe Hernanes, nuk dua te mendoj qe mund te kete lloje te tilla te rasteve, por mundesite jane sepse ka profile te lojtarve qe mund te jene te nevojshem per ne dhe idete tona.”

“Duam te ndryshojme, por duhet te marrim parasysh parametrat qe kemi. Skuadra duhet te permiresohet aty ku mundet dhe duhet, por duhet te jete gjithmone e ekuilibruar.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.