Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

783 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ausilio shpjegon arsyen se pse George Puscas nuk eshte perfshire ne listen Europa League…

Ausilio shpjegon arsyen se pse George Puscas nuk eshte perfshire ne listen Europa League…
Inter Club Staff

Piero Ausilio, gjate konferences per shtyp sot ka shpjeguar edhe pse George Puscas nuk eshte perfshire ne listen Europa League te Interit. E kunderta ka ndodhur me Bonazzolin i cili eshte ne kete liste.

Ja fjalet e Ausilios: “Kemi vendosur qe kjo skuader duhet te jete me 25-26 lojtare ne dispozicion, kemi te rinj te rendesishem si Bonazzoli dhe Puscas. Puscas nuk mund te perdoret ne Europa League sepse nuk eshte formuar tek Interi(Rumuni ka ardhur perpara 1 viti e gjysem tek Interi). Por eshte Bonazzoli i cili eshte formuar qe 7 vjec tek Interi dhe te tjere si Mbaye dhe Donkor qe kane dale pikerisht nga akademia zikalter.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.