Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,603 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ausilio, sulm në Brazil: shfaqet përsëri Pato. Il Papero një mundësi low cost, mund të bëhet për…

Ausilio, sulm në Brazil: shfaqet përsëri Pato. Il Papero një mundësi low cost, mund të bëhet për…
Rinor Sopaj

Udhëtimi i Piero Ausilios në Amerikën Latine nuk ka qenë i kufizuar vetëm në Argjentinë. Sipas la Gazzetta dello Sport, drejtori sportiv zikaltër ka bërë edhe një ndalesë në Brazil. Zyrtarisht për të vëzhguar disa të rinj me perspektivë, mirëpo duke parë vështirësitë për ta gjetur një alternativë të Dybalas, nuk mund të përjashtohet si pretendent për sulmuesin e dytë, Alexandre Pato. Në fund të fundit ish-lojtari i Milanit i përgjigjet kërkesave të Mancios: i adaptuar dhe i aftë për të shënuar të paktën 15 gola dhe tashmë emri i tij lidhet përsëri atë të Interit. Në huaziim nga Corinthias në San Paolo deri në fund të muajit dhjetor, Pato (nëntë gola dhe pesë asiste në turneun e fundit) ka një klauzolë prej dhjetë milionësh, mirëpo me shtatë mund të mbyllet.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.