Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 27, 2021

Scroll to top

Top

290 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ausilio tregon te verteten per Timo Werner: “Ja si qendrojne gjerat sot per sot.”

Ausilio tregon te verteten per Timo Werner: “Ja si qendrojne gjerat sot per sot.”
Inter Club Staff

Vetem pak minuta me pare, drejtori sportiv i Interit, Piero Ausilio ka folur per Sky Sport ne nje interviste te gjate. 

Kete interviste do e postojme te plote te perkthyer sot ne mbremje, nderkohe do te ndalemi ne nje deklarate kyce te drejtuesit te larte zikalter.

Ai ka folur per here te pare per interesin e Interit per lojtarin gjerman te Rad Bull Liepzig, Timo Werner.

Werner ka kohe qe permendet nga mediat italiane dhe ato nderkombetare si nje lojtar qe shihet si zevendesuesi ideal i Lautaros nga Interi, por me sa duket, nuk eshte aspak keshtu.

Keto kane qene fjalet e Ausilios pak me pare: “Timo Werner nje sulmues i ardhshem i Interit ne sezonin e ri? Ja si qendrojne gjerat sot per sot.”

“Do ju pergjigjem ne menyre teper te sinqerte: na ka pelqyer qe gjithmone si lojtar. Kjo gje tregon se puna jone scouting ka qene e kenaqshme, sepse ai ka treguar vlerat e tij kohet e fundit dhe ne e njohim preh kohesh.”

“Por nuk do te vije tek Interi. I njoh motivet se pse. Nuk kemi nisur asnjehere nje tratative per te, pikerisht per keto motive.”

“E njoh prej kohesh mendimin e tij: por ju them me siguri se vitin e ardhshem nuk do te luaje me Interin.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.