Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,354 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ausilio: “Vucinic-Guarin si Isla ne korrik. Branca mungon? Pyesni ate…”

Ausilio: “Vucinic-Guarin si Isla ne korrik. Branca mungon? Pyesni ate…”
Xhorxh Gellci

Gjate prezantimit te Ruben Botta, dy nga pyetjet e gazetareve jane drejtuar per Piero Ausilio:

Ndjehet besimi i Thohir pas kaosit Vucinic-Guarin?
Keni perfituar nga prezantimi per te bere pyetje te tjera (qesh), nuk duhet te pergjigjesha, por po e bej me qetesi. Firma nuk ka patur, dhe gjera te tilla ne futboll jane normale. Vetem ne diten e fundit te merkatos ka patur te pakten tre transferime te deshtuara ne minuten e fundit. Ne korrik e njejta gje ka ndodhur me Isla, por nuk ka patur konferenca shtypi ose gjera te ngjashme. Nuk kishim firmosur. Mediatikisht ishte nje operacion i treguar ne nje menyre te vecante. Raportet me Juven jane te mire, mes profesionistesh, ka respekt reciprok, gjithcka si me pare. Kemi menduar vetem qe nuk duhet ta benim operacionin. Konfuzion? Ka mirenjohje nga ana e Thohir per ata qe po punojne, per konfuzion flisni ju. Kemi rene dakord me trajnerin per kete merkato, gjithcka eshte bere ne perputhje me vleresimet teknike, ja kemi dale te arrijme objektivat me nje sforcim ekonomik persa i perket Hernanes dhe me impenjim te madh persa i perket D’Ambrosios, mbi te cilin ishin shume skuadra. Dhe tani duhet vetem te rinisemi.

Gjate prezantimit te sotem ka munguar Marco Branca, dicka e pazakonte per prezantime lojtaresh. Kur pyetet per mungesen e Branca-s, Ausilio pergjigjet keshtu:

I takon atij te kuptoje pse eshte ose nuk eshte, nuk mund te pergjigjem une per mungesen e tij. Them vetem qe nuk mund te flas per te.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.