Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

773 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Auslio per FcIN: “Nuk ka nxitim per M’Vila, ende nuk kemi akordin. WM do te vlersoj te rinjte, Ranocchia…”

Auslio per FcIN: “Nuk ka nxitim per M’Vila, ende nuk kemi akordin. WM do te vlersoj te rinjte, Ranocchia…”
Bujar Berishaj

Ne vixhilje te konferences per shtyp sa i perket prezantimit te bashkpunimit mes F.C. Internazionale dhe A.C. Prato, drejtori sportiv Piero Ausilio ka ndaluar te flas per mikrofonat e FcInterNews.it per te vlersuar situaten e temave te nxehta ne keto dite te para te merkatos ne shtepin e Inter:

Ausilio, te flasim fillimisht per rinovimin e Ranocchia. Ka ndonje te re?
“Te presim derisa djaloshi te kthehet nga pushimet, do te jete me pushime deri ne fillim te korrikut. Pastaj ne do te takohemi dhe do te flasim per situaten.”

Te flasim per merkaton ne hyrje, a eshte e mundur qe para se te filloj pregaditja para sezonale ne Pinzolo te mbyllet ndonje operacion?
“Nuk ka asnje nxitim lidhur me rikthimet, qe per me teper kete vit filluan me shume me heret. Kjo per shkak se trajneri do te filloj te punoj me heret me djemte ne dispozicion per te pregaditur sa me mire sezonin e ardhshem dhe te vlersojme disa nga te rinjte qe kane ardhur nga bashkpronesite apo huazimet, si p.sh Lorenzo Crisetig dhe Samuele Longo. Do vendosim ke te mbajm e ke ta dergojm ne ndonje klub tjeter. ”

Kapitulli M’Vila: edhe pse nuk ka asnje nxitim per te mbyllur?
“Po, nuk ka nxitim sepse duam te bejme gjerat e duhura. Te shohim nese mund te marrim nje ide akordi me Rubin Kazan qe sot nuk e kemi, dhe ne ate pike do te shohim nese ka shanse per te mbyllur.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.